BIO

Kapela Nathanika začala společně hrát díky několika náhodám, které ve skutečnosti žádné náhody nebyly. Na začátku bylo společné setkání při jamu na pódiu jednoho minifestiválku v září 2018 a odhodlání hrát společně dál. Zpočátku několik autorských písní a repertoár inspirovaný country a bluegrassem. Postupem času přibývalo více původních textů a melodií a byla znát láska hlavního autora ke kapelám Framus 5, Marsyas, Etc… , ze zahraničních kapel CCR, Doors, ZZ Top, Tom Petty… Kontrabas vystřídala elektrická baskytara. Doprovodná kytara se změnila z akustické na elektrickou a cajon časem povýšil na bicí soupravu.

Repertoár Nathaniky je složen z autorských textů Pavla Brennera a Martina Kápara. V textech se za hlavním tématem mnohdy skrývá sdělení, které pozornému posluchači může pomoci poodkrýt roušku zapomnění, kterou nám současná společnost nasazuje nejen na nos a ústa, ale i na oči. Hudba je inspirovaná folkem, blues, klasickým rockem, ale občas i latinskoamerickými rytmy, popem nebo jazzem.

V současné sestavě Nathanika hraje od ledna 2022.


PAVEL BRENNER
Zakládající člen, kapelník, zpěvák, doprovodný kytarista, textař a skladatel většiny písní. Do svých textů vkládá své životní zkušenosti a sny. Kytarista samouk, zpěvák pod občasným odborným vedením hlasové pedagožky Oldřišky Musilové. Současně zpěvák a doprovodný kytarista v chlapecké skupině Los Fotros a tenor v pěveckém sboru Canto Carso.


MARTIN KÁPAR
Sólový kytarista, zpěvák, textař a skladatel. V okouzlující hře na elektrickou i akustickou kytaru pozorný posluchač nalezne kořeny v bluegassu a žhavých španělských rytmech.


TOMÁŠ SPĚVÁK
Baskytarista a hlavní aranžér. V Nathanice úročí své bohaté zkušenosti z kapel Švédská trojka, Půl devátý, Začlo to už ráno, Deliqent, Suzzie & MIB, SCB, Blackout, Ženaband a Vosí hnízdo.


ZDENĚK BÍLÝ
Bubeník hudební múzou políbený. Má bohaté zkušenosti z kapel hrajících převážně rock a metal.